Malokarpatská vinná cesta 2014

Ve dnech 14.-15. listopadu 2014 jsme se,tak jako v předcházejících deseti letech, zúčastnili 15. ročníku akce „Deň otvorených pivníc 2014“ v malokarpatské vinné oblasti na Slovensku. Tato akce se poprvé konala v roce 2000, kdy se 17 vinařů z malokarpatské oblasti dohodlo
na společné propagaci svých vín. Na patnáctém ročníku, vystavovalo svá vína již 202 vinařů.

vinná réva Vavrinský-Brehler

Za dobu konání této akce se mnohé změnilo, původně se vystavovalo v pronajatých prostorách, vinaři vína vyráběli, ale ve velké většině se nezabývali komerčním prodejem, vína nelahvovali a pokud je prodávali, tak jako sudová. V současné době naopak většina zúčastněných vinařů prodává na podobných akcích svá vína nalahvovaná s vlastními, mnohdy graficky velmi zdařilými etiketami. Je běžné, že vinaři mají nejen moderní technologie na výrobu a zpracování, ale také svá vína celoročně prodávají, většinou ve vlastních sklepích, kde vína nejen vyrábějí a skladují, ale kde rovněž nabízejí možnost ochutnání, případně posezení s degustací v prostorách za tímto účelem upravených.

Akcí se z počátku účastnili především degustátoři a nákupčí vín, jak se ale akce dostávala do širšího povědomí veřejnosti, zvyšoval se i počet účastníků. Loni bylo vydáno 7 tisíc vstupenek, což je nejvyšší počet za celou dobu konání.

Neodmyslitelnou součástí „otvorených pivníc“ jsou různé doprovodné akce, především gastronomické, svatomartinské husy (slavné jsou ty
ze Slovenského Grobu), vinařské guláše a jiné místní speciality, ve třech sklepech je dokonce vařili slovenští vyhlášení šéfkuchaři. Součástí každé ochutnávky ve sklepech byly různé pomazánky s pečivem, pagáče, osúchy nebo cukrářské výrobky, např. šamrole. Mnohé sklepy uchovávají i původní technologii a je velmi zajímavé shlédnout staré lisy ( často v neobvykle velkém provedení ), obří sudy apod. V Pezinku, v podzemních prostorách zámku, je umístěn Národný salón vín Slovenské republiky, jsou zde umístěna nejlepší ročníková vína. V rozsáhlých sklepích je mnoho starých tisícilitrových sudů, prohlídka sklepení je velmi zajímavá a působivá. Souběžně se v několika sklepech vystavovala díla Salónu výtvarníků a u velkých prodejců hrála trampská i popová hudba.

Vinné sklepy Vavrinský-Brehler

Každý účastník obdržel skleničku s emblémem Malokarpatské vínné cesty 2014 v plátěném sáčku s poutkem, který se nosí na krku, dále Vínny pas s přehledem a stručnou charakteristikou jednotlivých vinařů , mapu regionu, sommelierskou krabičku první pomoci
( dvojvývrtku, nálevku a návod, jak víno ochutnávat ) a další propagační materiály.

Vystavovatelů bylo, jak jsem již zmínil, celkem 202. Nejvíce ochutnávek probíhalo v oblasti od Bratislavy (Rači), přes Svätý Jur, Pezinok,Vinosady, Modru, Dolany, Šenkvice, Velký Biel a Velký Grob až po Trnavu. Je logické, že bez dopravního prostředku   ( nenašli jsme doposud řidiče, který by byl ochoten s námi jezdit a neochutnal by ), není možné vše obejít. Letos jsme, kromě tradičního Pezinku a Modry, zavítali i do nových končin, navštívili jsme vinaře ve Velkém Bielu a přes Senec a Viničné jsme se vrátili do Pezinku, kde jsme byli ubytováni.

Překvapením, i když ne tak velkým, bylo zjištění, že vinařů přibývá, a hlavně, že vinařství se na rozdíl od předešlých let v této oblasti začínají věnovat i mladší věkové ročníky, i když ho často provozují jen jako vedlejší činnost. Ubezpečili jsme se o trendu posledních let – v rodinných vinařstvích se dělají velice kvalitní vína za příznivé ceny, každé má vlastní charakter a chuť a je těžké si mezi nimi vybrat. Velká komerční vinařství také umějí vyprodukovat kvalitní vína, ale ta jsou často za mnohem vyšší cenu.

Článek ze dne 21.3.2015, Autor MH